خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

استفاده جناحی از منبر به نفع یا علیه اشخاص و گروه ها جایز نیست


  از منبر به نفع یا علیه اشخاص و گروه ها جایز نیست" src="http://img8.irna.ir/1395/13950704/82242891/82242891-71042576.jpg" alt="" width="90%" />آیت الله امان نریمانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: البته سیاست هم جزوی از اسلام است و لازم است تا سیاست های روشن علمی که برای مردم ناشناخته هستند بازگو شود.
  وی افزود: با این حال در سال های اخیر ورود خطبا و سخنرانان به مسائل سیاسی و جناحی که رنگ و بوی دینی ندارند بخصوص در ایام عزاداری ماه محرم بسیار گسترش یافته است.
  آیت الله نریمانی یادآور شد: مباحث مطرح شده از سوی خطبا و سخنرانان به جای اینکه رنگ و بوی اخلاق و احکام اسلامی داشته باشد رنگ و بوی جناحی پیدا کرده که این می تواند باعث گریز مردم از پای منبرها باشد.
  نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسائل سیاسی در سخنرانی مانند نمک در غذاست که اگر نباشد غذا بی مزه و اگر هم زیاد باشد شور و غیرقابل استفاده می شود بنابراین باید حد اعتدال را نگه داشت.
  وی، تبیین دیدگاه های رهبری در خصوص مسائل مختلف فقهی و مذهبی را بهترین موضوع برای سخنرانی خطبای ماه محرم دانست و گفت: بهتر است به این موضوعات پرداخته شود نه اینکه نظرها و برداشت های شخصی خود را بیان کنیم.
  آیت الله نریمانی با بیان اینکه سخنان خطبا باید گیرایی لازم را داشته باشد، گفت: سخنرانان باید در سخنرانی خود به این موضوع توجه داشته باشند که پای منبر آن ها هم جوان 18ساله نشسته و هم پیرمرد 60 ساله و باید برای هر دو قشر موضوع داشته باشند.
  وی در پایان انتخاب نوع مطلب، نوع بیان و شیوه ارایه را در جذب مردم و بخصوص جوانان پای منبرهای ماه محرم بسیار موثر ارزیابی و اظهار کرد: بیان حقایق و مخاطب شناسی دو موضوع مهمی است که سخنرانان حتما باید به آن توجه کنند.


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : داشته ,سخنرانان ,موضوع ,بیان ,مردم ,اینکه ,داشته باشند ,الله نریمانی ,محرم بسیار ,مسائل سیاسی ,
  استفاده جناحی از منبر به نفع یا علیه اشخاص و گروه ها جایز نیست

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر